Słoneczne motywy w naszym ogrodzeniu: bramy kute ze słonecznymi detalami.

Słoneczne motywy w naszym ogrodzeniu: bramy kute ze słonecznymi detalami.

Motywy i wzory które przewijają się w ogrodzeniach mogą być różnorodne, kute bramy czyli najbardziej reprezentacyjne elementy zabezpieczeń można przyozdobić choćby solarnymi detalami. Słońce jako element dekoracyjny pojawia się metalowych wyrobach jak świat długi i szeroki. Najbardziej znane i efektowne motywy związane ze Słońcem pojawiają się w sztuce Azteków i Inków.

Czy dzisiaj kutą ręcznie bramę również może zdobić słoneczna tarcza otoczona metalowymi detalami symbolizującymi słoneczne promienie? Owszem, jest to możliwe i wykonalne. Kowalstwo artystyczne to rzemiosło będące producentem najbardziej wyrafinowanych zabezpieczeń, w tym również ręcznie kutych bram.

Motyw Słońca niezwykle prezentuje się na dwuskrzydłowych bramach kutych. Po połowie na każdym ze uchylnych skrzydeł, tworzy efekt który zachwyci każdego kto przechodzi przez naszą bramę. Ręczne kucie i staranne wykonanie z dbałością o każdy detal zagwarantuje nam prawidłowe funkcjonowanie i użytkowanie przez szereg kolejnych lat bez dodatkowej konserwacji naszej posesyjnej ozdoby.