Maestria wykonania i fantazja: bramy kute stylowe i uniwersalne.

Maestria wykonania i fantazja: bramy kute stylowe i uniwersalne.

Wejście na teren posesji to centralny punkt ogrodzenia. Jest to również pierwsza i zarazem najbardziej wymowna wizytówka naszego domostwa. Dobrze zabezpieczone i udekorowane idealnie wzbogaci aranżacyjnie posesję i doda splendoru. Kowalstwo artystyczne to rzemiosło wykonujące najbardziej oryginalne ale i uniwersalne ogrodzenia i bramy kute, stylowy i funkcjonalny dodatek zabezpieczający wejście na nasz teren.

Ręcznie wykonana brama to pole do popisu dla kowala. Tu wszystkie ornamenty i dekoracyjne zdobienia wykonuje się według zupełnie indywidualnego zamysłu. Można improwizować, tworzyć zupełnie nowe wzory, motywy i detale. Bramy kute tworzy się za pomocą dawnych tradycyjnych metod ręcznej obróbki metali w wysokich temperaturach. Wielokrotnie hartowane i zabezpieczane przed korozją i mechanicznymi uszkodzeniami radzą sobie w każdych warunkach pogodowych i wytrzymują próbę czasu.

Kowale tworzą swoje projekty starannie. Wizualna i reprezentacyjna strona jest równie ważna co praktyczna. Kute bramy z pracowni kowalskiej można wzbogacić o datę w górnej części, oraz inicjały właściciela posesji. Dzięki temu będą miały bardziej osobisty charakter. Mogą być przesuwane, uchylne, otwierane do środka i na zewnątrz. Należy pamiętać o tym aby zapewnić im wystarczającą ilość miejsca do prawidłowego funkcjonowania i dobrze umieścić w podmurowaniu. Zyskają w ten sposób na stabilności. Katalogi kowalskie są pełne ciekawych projektów, dobrze jest się zaznajomić z ich ofertą.