Kolorowe zabezpieczenia posesyjne: bramy kute ozdobą stylowego domostwa.

Kolorowe zabezpieczenia posesyjne: bramy kute ozdobą stylowego domostwa.

Warto jest zadać sobie odrobinę trudu i podnieść walory dekoracyjne swoich przydomowych zabezpieczeń, bramy kute pomalowane na odpowiednimi farbami na ciekawy kolor zupełnie odmienią oblicze naszego ogrodzenia.  Farby antykorozyjne ściśle zestrojone z kolorystyką otaczających bramę podmurowań i obiektów, dyskretnie wydobędą piękno naszej bramy.

Klinkierowe ściany dobrze jest zestroić z brama pomalowaną na brązowo, natomiast brama pomalowana na biały kolor nabierze lekkości w otoczeniu żółtych i kremowych elewacji które ją otaczają. Jednak żółte ściany z bramą pomalowaną na ciemnobrązową barwę, będą prezentowały się rażąco i mało estetycznie dla oczu. Dlatego należy pamiętać o właściwym zestrojeniu farb którymi chcemy pomalować bramę do jej otoczenia.

Możemy również wyeksponować bramę. Zamiast stosować dyskretne bary dopasowane do murowanych elementów, możemy ją pomalować na zasadzie kontrastu. Stosując intensywny kolor wydobędziemy z kutych ręcznie elementów ukryte piękno, dodamy świeżości i niezwykłego charakteru. Kolory typu: wiśniowy, błękitny, zielony idealnie wydobędą nowe walory estetyczne naszego ogrodzenia. 

t.g